Roland was professioneel wielrenner van 1979 t/m 1992, voornamelijk als veldrijder. In zijn carriere behaalde hij 156 overwinningen. 21 daarvan behaalde hij in de Superprestige, waarvan hij het eindklassement drie keer won. Hij werd maar liefst vijf keer wereldkampioen. Tevens werd hij van 1980 t/m 1989 tien keer opeenvolgend Belgisch kampioen. Hij is misschien wel de beste veldrijder aller tijden, maar dat kan hij wellicht beter zelf toelichten.

Paul Herygers
Pol zoals hij ook wordt genoemd, was veldrijder en mountainbiker. Hij fietste op professioneel niveau van 1992 t/m 1999. Daarbij behaalde hij 56 overwinningen waaronder twee keer het Belgisch kampioenschap in 1993 en 1997. Ongetwijfeld zijn grootste overwinning was het Wereldkampioenschap in 1994 in Koksijde. Iedereen herinnert zich daar het Groenendaal (incident). Paul kan hier vast enthousiast over vertellen.
José de Cauwer
José was zelf een verdienstelijk renner van 1973 t/m 1980, maar reed José een groot deel van z’n carriere in dienst van Hennie Kuiper. Na zijn carriere werd hij ploegleider en Belgisch bondscoach met mooie resultaten. Nu is hij vooral co-commentator bij de VRT en genieten velen van zijn kennis. Hij zal de ex-veldrijders op vakkundige wijze aan de tand voelen.
Rik Vanwalleghem
Rik is een van de oud-gedienden van Leve de Koers. Hij was vele malen aanwezig. Hij is journalist, redacteur en auteur. Hij kan als geen ander vertellen waarbij het publiek aan zijn lippen ligt. Ook hij zal de ex-veldrijders weer de nodige uitspraken weten te ontfutselen.